• Účelové cvičenie

• Každý školský rok musia žiaci II. stupňa absolvovať dva razy do roka teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia v trvaní 3-5 hodín spravidla na jeseň a jar. Skôr narodení túto akciu poznajú pod názvom branné cvičenie. Tak tomu bolo i v dňoch 5. - 6. 9. 2019, keď sa v našej škole uskutočnilo účelové cvičenie. Teoretická časť v rozsahu 4 hodiny sa uskutočnila 5.9.2018 v priestoroch telocvične, kde žiaci  získali vedomosti pomocou prezentácií v týchto oblastiach: riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, zdravotná príprava a pohyb a pobyt v prírode. Druhý, praktický deň, sa žiaci po úvodnom nástupe presunuli do prírody, kde si už učitelia pre nich pripravili stanovištia. Každá trieda si spomedzi svojich spolužiakov vybrala piatich zástupcov, ktorí odpovedali na vylosované otázky, za ktoré dostali určený počet bodov. Zvíťazila trieda s najvyšším počtom bodov. Po splnení všetkých úloh sa presunuli späť do školy. Veríme, účelové cvičenie poskytlo  žiakom potrebné teoretické vedomosti, praktické poznatky a formovalo ich vzťah k problematike ochrany svojho zdravia a života, tiež zdravia a života iných ľudí.

Poďakovanie patrí Mgr. Patrikovi Olejárovi za organizáciu teoretickej a praktickej časti účelového cvičenia a taktiež všetkým učiteľom, ktorí priložili ruku k dielu.