• Chrípkové prázdniny od 21. decembra 2023 (štvrtok) do 22. decembra 2023 (piatok)

• Vážení rodičia a milí žiaci,

riaditeľka Základnej školy Švedlár oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 21. decembra 2023 do 22. decembra 2023 prerušuje školské vyučovanie v škole z dôvodu ochorenia chrípkou a horných dýchacích ciest. Prerušenie školského vyučovania v škole sa týka aj prevádzky školskej jedálne a školského klubu detí. Nástup žiakov do školy bude 8. januára 2024 (pondelok).

Mgr. Alena Šimková, riaditeľka školy

• Oznam vedenia Základnej školy Švedlár zo 14. decembra 2023 č. 1

• Vedenie Základnej školy Švedlár žiada zákonných zástupcov žiakov, aby v dňoch od 15.12.2023 do 22.12.2023 v čase od 7.30 h do 08.00 h a od 11.40 h do 13.40 h doniesli Mgr. Alene Šimkovej - riaditeľke školy potvrdenie o poberaní dávky v hmotnej núdzi alebo životného minima (nie staršie ako 1 mesiac), ktoré je potrebné k žiadosti o dotáciu na stravovanie žiaka v školskej jedálni a na školské potreby pre žiaka od januára 2024.

Mgr. Alena Šimková, riaditeľka školy

• ,,Turnaj pre Červené stužky“ chlapcov

• Dňa 1. decembra 2023 sa v SOŠ techniky a služieb v Prakovciach uskutočnil ,,Turnaj pre Červené stužky“ chlapcov o Putovný pohár SOŠ TaS Prakovce 282 vo futsale. Družstvo v zložení: Milan Plachetka, Oliver Plachetka, Milan Pukleja (7.A), Róbert Bikar (8.A), Dominik Koky, Dávid Plachetka (8.B), Áron Plachetka  a František Plachetka (9.A) skvelou hrou a dobrou obranou vybojovalo skvelé 2. miesto.

Naším úspešným športovcom blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy.  Poďakovanie taktiež patrí Mgr. Jozefovi Gansovi, ktorý žiakov na uvedenú súťaž pripravil.

Text: Mgr. Beáta Tkáčová

• Okresné kole vo florbale žiačok ZŠ

• Dňa 1. decembra 2023 sa v ZŠ v Kluknave uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiačok ZŠ. Našu školu reprezentovali žiačky: Jasmin Novotná, Zuzana Sýkorová (6.A), Natália Bendíková, Liliana Plachetková, Valentína Plachetková, Evelin Puklejova, Adela Plachetková (6.B), Sára Plachetková, Karin Tökölyová, Dominika Tulejová (7.A), Paulina Sýkorová, Daniela Kotlárová a Natália Vavreková (8.A). Dievčatá nadšene a príkladne bojovali s nasadením svojich síl. Odmenou im bola výhra v základnej skupine, vďaka ktorej sa umiestnili na peknom 4. mieste.

Poďakovanie patrí Mgr. Petrovi Kopilecovi za prípravu žiačok na spomínanú súťaž a taktiež všetkým žiačkam za reprezentáciu školy.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• Dňa 30. novembra 2023 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo 34. ročníka Olympiády v anglickom jazyku  v kategóriách 1A a 1B pod vedením školskej komisie OANJ v zložení: Mgr. Peter Kopilec,  Mgr. Beáta Tkáčová a Mgr. Elena Bátorová. Súťaž pozostávala z písomnej a ústnej časti. Cieľom písomnej časti bolo preveriť jazykovú kompetenciu na príslušnej úrovni (počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, používanie jazyka  - gramatika a slovná zásoba). Ústna časť (príbeh z obrázka a scénka na danú tému) bola zameraná na komunikačnú zručnosť a plynulosť vyjadrovania.

V kategórii 1A sa na prvých troch miestach umiestnili:

1. miesto: Karin Tökölyová (7.A) a Dominika Tulejová (7.A) (rovnaký počet bodov),

2. miesto: Miroslav Dirda (6.B),

3. miesto: Maximilián Malák (6.A).

V kategórii 1B sa na prvých troch miestach umiestnili:

1. miesto: Natália Vavreková (8.A),

2.miesto: Liliana Hudáková (8.A),

3. miesto: Matúš Bujnovský (8.A).

Víťazom oboch kategórií, ktorí budú našu školu reprezentovať na okresnom kole, srdečne blahoželáme.

Poďakovanie patrí Mgr. Petrovi Kopilecovi za organizáciu spomínanej súťaže.

• Okresné kole vo florbale žiakov ZŠ

• Dňa 27. novembra 2023 sa v ZŠ v Kluknave uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiakov ZŠ. Našu školu reprezentovali žiaci: Lukáš Bendik, Róbert Bikar (6.A), Tomáš Mušuka, Milan Plachetka, Oliver Plachetka, Milan Pukleja (7.A), Dominik Koky, Dávid Plachetka (8.B), Áron Plachetka, Michal Tulej a František Plachetka (9.A).

Chlapci ukázali radosť z hry, bojovného ducha a v silnej konkurencii v skupine A napokon zaslúžene obsadili  4. miesto.

Poďakovanie patrí Mgr. Petrovi Kopilecovi za prípravu žiakov na spomínanú súťaž a taktiež všetkým žiakom za reprezentáciu školy.