• 1. Škola ako prenajímateľ prenajíma cvičebnú plochu telocvične plus šatne a sociálne zariadenie právnickým a dospelým fyzickým osobám. Prenajímať telocvičňu nie je povinnosťou školy, tzn. škola nemusí žiadosti vyhovieť.

2. Telocvičňu je možné prenajať na základe písomnej žiadosti podanej v termíne od 20. augusta do 20. septembra príslušného kalendárneho roka v kancelárii školy. Neakceptujeme nepodpísané žiadosti, faxované žiadosti, telefonické žiadosti a žiadosti zasielané e-mailom. Prenajímateľ si vyhradzuje právo prenajať alebo neprenajať telocvičňu nájomcovi.

3. Žiadosť je možné podať aj v inom termíne, ale prenajímateľ jej nemusí vyhovieť najmä z dôvodu už obsadeného termínu, prípadne iných odôvodnených skutočností.

4. Telocvičňu je možné využívať z prevádzkových dôvodov len v dňoch školského vyučovania od 1.  októbra maximálne do 30. júna v čase od 16.00 do 21.00 hod., okrem dní vedľajších prázdnin a sviatkov. Upozorňujeme, že telocvičňa je školské zariadenie, a preto prevádzka telocvične je prispôsobená školskému prevádzkovému poriadku a školskému režimu počas roka - neplníme funkciu športovej haly s celoročnou prevádzkou!

5. Telocvičňu je možné prenajať najmenej na jednu hodinu a najviac na štyri hodiny v týždni.

6. Jedna hodina prenájmu trvá 60 minút, to znamená, že za tento vymedzený čas je potrebné prísť i odísť, pred odchodom je povinnosťou nájomcu skontrolovať priestory - či sú zatvorené okná, voda, vypnuté svetlá a uzamknúť hlavný vchod do telocvične.

7. Nájomca uvedený v zmluve nesmie poskytnúť kľúče od telocvične inej osobe, ako je dohodnuté v zmluve. Považuje sa to za porušenie zmluvy.

8. Výška prenájmu za 1 hodinu: 15 eur.

9. Platby prebiehajú v termínoch určených zmluvou. Poplatok sa uhrádza na účet prenajímateľa len bezhotovostným stykom.

10. V prípade, že prenajímateľ nemôže poskytnúť z prevádzkových dôvodov prenájom v dohodnutom termíne podľa zmluvy, dohodne sa s nájomcom na kompenzácii. Buď ponúkne náhradný termín, alebo v budúcom období odráta danú nevyužitú čiastku, prípadne inak. Peniaze nájomcovi nevracia.

11. Prenajímateľ neposkytuje telocvičňu na agresívne formy športu. V telocvični nie je možné hrať futbal v obuvi určenej na ihrisko s klasickou futbalovou loptou, ale len v obuvi a s loptou určenou na sálový futbal (mäkkou loptou), pretože klasická lopta má deštrukčný účinok a poškodzuje zariadenie telocvične a mäkkú palubovku. Pri akomkoľvek poškodení telocvične je nájomca povinný ihneď to oznámiť prenajímateľovi a bezodkladne odstrániť nedostatky spôsobené poškodením na vlastné náklady. Obuv musí mať bielu podrážku, aby neznečisťovala palubovku.

12. Nájomca sám zodpovedá za bezpečné športovanie, pohyb a udržiavanie hygieny v prenajatom priestore. Nájomca si sám zabezpečuje lekárničku a podanie prvej pomoci.

13. V prípade, že nájomca zistí poškodenie zariadenia telocvične ešte pred začiatkom cvičenia, je povinný ihneď túto skutočnosť nahlásiť v zmysle zmluvy.

14. Prenajímateľ požaduje, aby vonkajšie dvere do telocvične boli počas športovej činnosti nájomcu zatvorené kvôli tepelným stratám a vniknutiu hlodavcov a vtáctva do budovy telocvične.

15. Prenajímateľ požaduje, aby sa maloleté deti, ktoré chodia s cvičencami do telocvične, nezdržiavali bez dozoru v areáli školy počas cvičenia rodičov, ale aby boli prítomné v telocvični pri svojich rodičoch pod dozorom dospelej osoby.

Mgr. Alena Šimková, riaditeľka školy