• Storytelling pre Európu s 8.A

• V rámci projektu Storytelling pre Európu sa žiaci 8. A triedy pod vedením pani učiteľky Mgr. Danky Bujnovskej zapojili do fascinujúceho a obohacujúceho vzdelávacieho projektu. Storytelling, čiže rozprávanie príbehov, je mocným nástrojom na vzdelávanie.

Projekt je iniciatívou neziskovej organizácie EDUMA, ktorá spolupracuje s partnermi z Českej republiky, Írska a Španielska s cieľom rozvíjať jazykové, digitálne, občianske a sociálne kompetencie mladých ľudí prostredníctvom storytellingu/ rozprávanie príbehov.

Naši žiaci sa aktívne zapojili do rôznych aktivít, ktoré im umožnili lepšie pochopiť emócie a situácie druhých ľudí. Používali emocionálne karty, počúvali príbehy o šikane a následne tvorili vlastný rap o emóciách, ktoré z príbehov vyplynuli. Metódou cinqain tvorili básne, ktoré vyjadrovali ich pocity a dojmy. S veľkým nadšením tiež skladali hudbu a vyberali známe piesne, ktoré korešpondovali s témami príbehov, čím prepojili hudobnú výchovu so sociálnym učením.

Sme hrdí na našich ôsmakov za ich aktívny prístup a kreativitu.