• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.

V dňoch od 12. júna 2023 do 16. júna 2023 sa žiaci 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili školy v prírode v Telgárte - rezort Hotel Telgárt. Počas celého týždňa žiaci spoznávali krásy našej prírody turistickými vychádzkami do blízkeho okolia. Navštívili Dobšinskú ľadovú jaskyňu, lezecké zručností si preverili  v Tarzánii, neďaleko obce Muráň v priestoroch známeho sysľoviska mohli pozorovať a kŕmiť roztomilé sysle a somáre  vhodnou potravou. Po namáhavej turistike si žiaci zregenerovali svoje sily pobytom v hotelovom wellnesse. Výchovno-vzdelávacia činnosť bola zameraná na spoznávanie chránených živočíchov a rastlín, ochranu prírody, správanie sa vo voľnej prírode a poskytnutie prvej pomoci v prípade úrazu. Popoludňajšiu činnosť mali žiaci spestrenú rôznymi aktivitami, ktoré pre nich pripravila vedúca ŠvP Mgr. Elena Bátorová v spolupráci s Mgr. Slávkou Šubovou -školskou špeciálnou pedagogičkou. O zdravotný stav žiakov sa staral kvalifikovaný zdravotník. Pobyt v škole v prírode bol ukončený spoločnou opekačkou so žiakmi zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Prešove.

Text a fotografie: Mgr. Elena Bátorová