• Zápis do 1. ročníka

• Kto by nepoznal rozprávku Soľ nad zlato? Touto rozprávkovou klasikou sa v našej škole niesol tohtoročný zápis detí do prvého ročníka, ktorý sa uskutočnil hravou formou 3. apríla 2019. Žiaci 1. ročníka pod vedením Mgr. Heleny Šomšákovej si pripravili dramatizáciu tejto rozprávky. S krátkym programom vystúpili aj budúci prváčikovia. V kráľovstve zlatom, zeleného vienka a soľnom deti plnili rôzne úlohy - určovali farby, geometrické tvary, kreslili ľudskú postavu, počítali, rozprávali o sebe, o zvieratách a rastlinách. Domov si  odniesli drobné upomienkové predmety a príjemné zážitky. O nerušený priebeh zápisu sa pričinili všetci učitelia I. stupňa pod vedením Mgr. Otílie Almáššyovej. Pomocnú ruku podali aj učitelia II. stupňa a vedenie školy.