• Didaktické hry

• Dňa 6.9. 2019 sa v našej škole uskutočnili Didaktické hry pre žiakov I. stupňa. Učitelia si na  tento deň pripravili pre žiakov mnoho pohybových a zábavných aktivít. V ranných hodinách sa žiaci zhromaždili na školskom dvore a zástupca každej triedy podal hlásenie p. uč. Sinčákovi. Po nástupe sa žiaci odobrali pod vedením triednych učiteľov na turistickú vychádzku. Cieľom bola lúka pri obecnej chate, kde sa žiaci rozdelili do skupín podľa ročníkov. Na jednotlivých stanovištiach  si mohli preveriť svoje pohybové zručnosti v skákaní cez švihadlo, v hádzaní loptičiek na cieľ, v slalomovom behu, prekážkovej dráhe a v preťahovaní lanom. Všetkým učiteľom patrí poďakovanie za organizačné zabezpečenie Didaktických hier, pretože tento deň priniesol žiakom mnoho zábavy a radosti z pohybu, ktorý prispieva k nášmu zdravému životnému štýlu.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2019/2020

• Tak a je to tu…. po 2 mesiacoch sa skončil čas oddychu a leňošenia. Bicykle, kolobežky, kolieskové korčule, ruksaky vymeníte, milí žiaci, na dlhých desať mesiacov za knihy, zošity, perá a iné veci potrebné pri vyučovaní. Dnešným dňom sme spoločne urobili bodku za letnými prázdninovými dňami a pripomenuli vám, že čas letí ako splašené kone. Veď len včera ste tu bežali  s vysvedčeniami v rukách v ústrety dobrodružstvám a dňom plným oddychu a dnes sa ten kolotoč začína znova…

Nech je školský rok 2019/2020 plný slnka na duši a úsmevov na tvári.