• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry - školské kolo

• Aktuálna epidemiologická situácia znemožnila usporiadať školské kolo 14. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry prezenčne, a tak sa súťaž uskutočnila 15. októbra 2021 prostredníctvom online vedomostného testu pre žiakov. Súťaže sa zúčastnili žiaci 8. ročníka (Andrea Patzová, Lucia Plachetková) a 9. ročníka (Dominika Foxová, Lea Novotná, Lukáš Bujnovský). Ani jeden súťažiaci sa nestal úspešným riešiteľom, a tak nepostúpil do okresného kola tejto súťaže.

Poďakovanie patrí Mgr. Mariane Münnichovej za organizáciu školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a taktiež všetkým žiakom za účasť v spomínanej súťaži.

Spracovala: Mgr. Mariana Münnichová

• Pytagoriáda - školské kolo

• Súčasná pandemická situácia opäť znemožnila usporiadať 43. ročník Pytagoriády prezenčne, a tak sa v dňoch 7. a 8. decembra 2021 uskutočnilo školské kolo druhej online Pytagoriády prostredníctvom platformy EduPage. Časť detí odsúťažila online z pohodlia domova a časť v školskej informatickej učebni. Školského kola súťaže sa zúčastnilo 12 žiakov v kategóriách P3, P4 a P5 a 15 žiakov v kategóriách P6, P7 a P8. Okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhodoval aj čas, za ktorý žiaci vypočítali dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľovali príslušné body. 18 žiakom, ktorí sú úspešnými riešiteľmi školského kola súťaže, srdečne blahoželáme.

Poďakovanie patrí Mgr. Tatiane Štencelovej za organizáciu Pytagoriády, všetkým učiteľom za prípravu žiakov na spomínanú súťaž a taktiež všetkým žiakom za aktívnu účasť v tejto súťaži.

Spracovala: Mgr. Tatiana Štencelová

• Gelnická dúha 2021

• V mesiaci október sme sa zapojili do VI. ročníka okresnej výtvarnej súťaže Gelnická dúha pod záštitou primátora mesta Gelnica Ing. Dušana Tomaška, MBA. Tohtoročnou témou bola „Naša škola“. Žiaci sa na hodinách výtvarnej výchovy pustili s horlivosťou do práce. Najkrajšie a najvydarenejšie výtvarné práce sme zaslali na posúdenie a vyjadrenie odbornej poroty v ZUŠ v Gelnici.

O pár dní nás veľmi potešilo, že ocenenie v okresnom kole získali až 3 žiaci našej školy. Z 1. stupňa to bola žiačka Emma Gaľová pod vedením pani učiteľky Mgr. Natálie Gaalovej. Z 2. stupňa to boli žiaci Jozef Dužda a Natália Vavreková pod vedením pani učiteľky Mgr. Eleny Bátorovej. Ocenenia našim víťazom prišiel osobne odovzdať primátor mesta Gelnica Ing. Dušan Tomaško, MBA. Oceneným výhercom srdečne blahoželáme.

Poďakovanie patrí Mgr. Natálii Gaalovej a Mgr. Eleny Bátorovej za prípravu žiakov na spomínanú súťaž  a taktiež všetkým žiakom za aktívnu účasť v tejto súťaži.

Spracovala: Mgr. Elena Bátorová